7. Jestem niepełnosprawny ruchowo. Czy mogę wziąć udział w rekolekcjach?

Z uwagi na szczególny charakter rekolekcji i drogi każdy uczestnik musi samodzielnie rozeznać, czy jego stan zdrowia pozwala na udział w rekolekcjach. Autostop to specyficzna forma podróży. W trasie nie zapewniamy noclegów, nie gwarantujemy wyżywienia, czasem trzeba przejść kilka kilometrów z plecakiem o własnych siłach. Czas w drodze często wiąże się z koniecznością przesiadania się pomiędzy pojazdami (czasem bardzo szybko).

Ponieważ autostop bywa bardzo obciążający fizycznie i psychicznie nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że podczas dni skupienia znajdziesz na rekolekcjach dobrego towarzysza podróży.

Niepełnosprawność, sama w sobie, nie jest przeszkodą w uczestnictwie. Prosimy, żebyś przed rekolekcjami poinformował organizatorów o swojej niepełnosprawności, a jeśli nie jesteś w stanie funkcjonować i podróżować całkowicie samodzielnie, prosimy także, abyś na rekolekcje przyjechał z kimś kto jest świadomy Twoich ograniczeń i będzie mógł być dla Ciebie pomocą. Pozwoli to uniknąć możliwych nieprzyjemnych sytuacji i pozwoli po prostu cieszyć się wspólnym czasem 🙂